Shoqnia civile në Shqipni: S’kemi me u ndalë edhe pse ka ma shumë police se qytetarë

Përfaqësues të shoqnisë civile kanë nisë edhe sot protestën e tyne për mbrojtjen e Parkut të Liqenit Artificial.

Ne nuk ndalojmë edhe pse ka me shume policë se qytetarë”, thonë ata, tue publikue fotografi në rrjete sociae.

Ata kane paralajmëre për sot se kane me i mbyllë kanalet që i ka hap bashkia për me parandalue ndërimin e kandit të betonit.

Nesër merr një lopatë dhe një kazmë dhe në orën 11.00 eja tek zona e rrethuar tek liqeni për të zhbërë dëmin që ka bërë Bashkia e Tiranës. Nesër do të mbyllim të gjithë kanalin që shihet në këtë viedo, për të ndalur këndin e betonit e për ti kthyer qytetarëve parkun e pemëve”,- shkruejnë ata në Facebook.

Shperndaje në: