Shpartallohet grupi kriminel n’Vojvodine, arrestohen 11 persona (video)

Policia serbe arreston 11 persona ne provicen veriore te Vojvodines gjate disa operacioneve te ndame.

T’arrestuemit jane te dyshuem per krime te randa tue u nise nga ikjet prej burgjeve dhe shitja e narkotikeve deri te vrasjet dhe tentim vrasjet, thote ministri i mbrenshem serb Nebojsha Stefanovic gjate konferences per media.

Gjithashtu, policia ka konfiskue arme dhe municion.

Simbas ministrit Stefanovic, ky asht grupi ma i fuqishem kriminal qe asht shpartallue ne veri.

Ketij grupi gjate bastisjes policia i gjeti 42 kg narkotike, si marihuane dhe kokaine.