Shpend Ahmeti dorë për dore me Hashim Thaçin!

thaciahmeti

Nji ndeshje basketbolli ka ba bashkë si rrallë ndonjiherë kreun e Prishtinës, Shpend Ahmeti (VV) me presidentin e vendit, Hashim Thaçi (ish-PDK).

Kjo fotografi e tregon momentin kur Thaçi dhe Ahmeti ja shtrijnë dorën njani-tjetrit dhe flasin për pak kohë.
Duket se kryeministri shqiptar, Edi Rama ka shërbye si “ndërmjetësues”.

Rama, Thaçi e Ahmeti bashkë me presidentin e klubit Sigal Prishtina, ministrin e Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci kanë shikue nga afër ndeshjen e dytë të serisë finale të play offit, Prishtina – Peja.

 

2-thaciahmetii

 

 

Shperndaje në: