Shpend Ahmeti publikon listën e VV’s për Prishtinën (emnat)

Kryetari i komunës së Prishtinës dhe kandidati i Vetëvendosjes për nji mandat të ardhshëm, Shpend Ahmeti, ka publikue listën e Lëvizjes Vetëvendosje për Kuvendin Komunal Prishtinë, tue thanë se asht i lumtun që në këtë garë hyjnë me nji listë të jashtëzakonshme të aktivistëve, profesionistëve, e punëtorëve.

Gjeni pa ndërhymje publikimin e Ahmetit:

Të nderuar bashkqytetarë të Prishtinës

Të nderuar miq, bashkëpunëtorë.

Fryma e fitores së Lëvizjes po ndihet gjithandej. Pas fitores së vitit 2013 në Prishtinë, 11 qershori ishte edhe një vlerësim i aktivizmit, punës dhe përkushtimit për një Kosovë më të mirë.

Fitorja e 11 qershorit tani ka nevojë të vuloset me fitoret gjithandej Kosovës me 22 Tetor. Në Prishtinë vota për Vetëvendosjen në Kuvendin Komunal është po aq e rëndësishme sa edhe vota për Kryetarin e Komunës. Nga përvoja e viteve të fundit dihet rëndësia e Kuvendit.

Prandaj, kam nderin që para jush të prezantoj Listën e Lëvizjes VETËVENDOSJE për Kuvendin Komunal Prishtinë. Jam i lumtur që në këtë garë hyjmë me një listë të jashtëzakonshme të aktivistëve, profesionistëve, e punëtorëve.

Gjatë javëve në vijim do të keni mundësinë që të bisedoni me secilin prej tyre personalisht për të kuptuar planet, gatishmërinë dhe përkushtimin e tyre për ta ngritur Prishtinën në shkallët e zhvillimit edhe më tutje.

Na priftë e mbara së bashku!!!

#mezemër

Shpend A. Ahmeti

Arben Vitia

Vjosa Hamiti Krasniqi

Genc Bashota

Drilon Pireva

Nora Kelmendi

Egzon Azemi

Naim Hoxha

Nazlie Bala

Nol Nushi

Genc Sherifi

Visare Gorani Gashi

Berat Lahu

Shpend Venhari

Teuta Krasniqi

Eman Rrahmani

Milot Podvorica

Valbona Petrovci

Fatban Bunjaku

Faton Mikullovci

Vala Peshku

Mirsad Vitia

Bashkim Beha

Mimoza F Sylejmani

Yll Rugova

Polinik Berisha

Valbona Kastrati

Lulzim Pirraku

Ermal Osmani

Leonora Shabani Bajraktari

Besnik Mujeci

Fahri Sheqiri

Violetë Kika

Fikreta Kandic

Arbër Vokrri

Agnesa Rexha

Betim Abdullahu

Besëmir Krasniqi

Vjollca Salihu-Jashari

Arben Asllani

Nazmi Berisha

Diellza Begolli

Mehmet Kastrati

Qendrim Sahiti

Teuta Govori

Mahmut Koskoviku

Sylejman Pireva

Mevlude Zhushi-Aliu

Bislim Shala

Ilmi Reçica

Arbnora Berisha

Veron Hasani

Halit Zeneli

Rahime Osmani

Arber Limani

Adrian Berisha