Shpërtheu nji bombë në Prishtinë

Nji bombë ka shpërthye në rrugën ”Afrim Loxha” në Prishtinë, ku u damtuen dy vetura dhe dritaret e nji lokali, nuk ka të lënduem.

Rastin e konfirmoi Daut Hoxha nga Policia e Kosovës, i cili thote se sot rreth orës 09:20 moren informatën për damtim prone në rrugën ”Afrim Loxha”në Prishtinë.

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/64DyGnE6eRs” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

“Në vendin e ngjarjes kanë dal njësitet relevante të PK-së për të zhvilluar procedurat e nevojshme për hetimin e rastit dhe sqarimit të rrethanave tjera”, tha ai.

Disa banorë thone se cak i sulmit ka qenë familja me mbiemnin Gjymshiti.

bomba bomba1