Shpërthim i madh në Parlamentin e Austrisë (video)

Nji shpërthim i madh ka ndodhë rreth orës 6:30 minuta në mëngjes në parlamentin austriak, mirëpo ende nuk asht raportue për ndonji të plagosun.

Shkaku i zjarrit nuk dihet ende, mirëpo supozohet se ka pasë probleme sistemi i ventilimit, shkruen b92.

Para ndërtesës së parlamentit tashma kanë arritë edhe ambulanca dhe ekipet e zjarrfikësve.

https://youtu.be/NtPZClnvmnw