Shpërthim në Antalya të Turqisë, raportohet për të plagosun (Foto)

Në parkingun e Odës Ekonomike në Antalia, ka ndodh nji shpërthim i fuqishëm si pasojë e të cilit kanë mbet disa persona të plagosun, derisa raportohet se në vendin e ngjarjes kanë dalë autoambulancat.

Shkaqet e shpërthimit ende nuk janë ba të dituna, raporton Reuters dhe CNN Turk.

Nji deshmitar ka thanë se nga shperthimi janë thy dritaret dhe se disa persona kanë mbet të përgjakun, derisa gazetari i agjencisë së lajmeve Dogan raporton se ka shpërthy nji kerr.

 

2-antalia

 

3-antalia

 

4-antalia

 

5-antalia

 

6-antalia