Shpërthim në Londër: Disa të lënduem nga zjarri (foto/video)

Disa njerëz kanë mbetë të lënduem mbas nji shpërthimi në nji stacion të metros në pjesën jugore të Londrës.

Zjarri ka shkaktue djegie të ftyrës te banorët, ndërsa ekipet e emergjencës janë në vendin e ngjarjes.

Nga pamjet e para duket nji kovë e kallun afër nji çante.

Dëshmitarët e rastit e kanë përshkrue tmerrin tue thanë se kishte panik të madh dhe secili po luftonte për jetë, raportojnë mediat ndërkombëtare.

Shperndaje në: