Shpërthim në Mexico, ka të vdekun e të plagosun

Nji shpërthim tronditës ka ndodh para pak minutave në nji qytet të Mexicos, tue lanë kështu 13 persona të vdekun dhe qinda tjerë të plagosun.

Shpërthimi ndodhi në vendin Veracruz, ku goditi objektin e kompanisë së naftës “Pamex”, shkruen CNN.

Zona asht evakuue dhe e zyrtarët e hetuesisë janë në vendin e ngjarjes.

 

shperthimi shperthimi1 shperthimi2

 

 

Shperndaje në: