Kqyreni LIVE çka po ndodh n’Bruksel

Simbas raportimeve të fundit nga mediat belge asht raportu për shpërthimin e tretë i cili ka ndodh në stacionin e trenave-metro në Bruksel.

Bahet e ditun që nga shpërthimet e fundit që ndodhën në këtë stacion të trenave në shifra jo të konfirmueme kanë vdek të paktën 10 persona dhe ka edhe dheta të lenduem.

Për momentin të gjitha udhëtimet janë anulu dhe stacioni Malbeek, gjendet i mbyllun.

 

Pamjet e shpërthimit në metron e Brukselit!

 

Në stacionin e trenave në Bruksel, ka ndodh nji shpërthim tjetër.

Vendi i shperthimit asht afër institucioneve të BE’s.

Pak orë ma parë ndodhën dy shpërthime të njipasnjishme n’aeroportin e këtij qyteti ku dheta persona humbën jetën.