Shqipni, deputeti Noka i çohet në foltore Ramës, ndërhyn Garda!

Seanca e sotme plenare po zhvillohet nën tension si nga ana e mazhorancës dhe e opozitës, për shkak të drogës dhe rrximit të nji avioni italian n’Ishëm.

Gjatë kohës kur fjalën e mori kreu i egzekutivit Edi Rama, tue fol për filmin e Holliwoodit me pjesë nga Gërdeci, deputeti Flamur Noka u çue drejt foltores tue i thanë Ramës të ketë kujdes me fjalorin dhe të kerkojë falje për fjalorin e përdorun.

“Ti Sali je një War dog (qen lufte) i vertetë, Nji figurë politike asht ba frymëzim për Holliwoodin”- tha Rama tue ju referue filmit që i dedikohet tragjedisë.

Kjo deklaratë nxiti reagimin e deputetit demokrat Flamur Noka i cili i afrohet foltores.

 

2-ramanoga