Shqipnia me 9 lojtare ‘kafshate e lehte’ per Izraelin (video)

Ka kalue ne epersi ekipi i Izraelit ne minuten e 18 te lojes kunder Shqipnise ne Elbasan Arena.

Izraeli gollen e ka shenue prej penalltie nga Zahavi,  ku me kete rast asht ndeshkue me karton te kuq, lojtari i kombetares shqiptare Berat Gjimshiti.

Derisa ne pjesen e dyte, edhe portieri i Shqipnise Etrit Berisha asht ndeshkue me karton te kuq, mbas nji perplasje me sulmuesin izraelit Zahavin, i cili ne kembim te kesaj shtymje kry me krye e fiton edhe nji penallti por e mbron i posa inkuadruemi Alban Hoxha.

Por ne minuten e 66 Izraeli ka shenue edhe gollen e dyte permes lojtarit te tij Daniel Edlinder.

Izraelitet e kane shtue epersine e tyne tashma ne 3 me 0 kunder Shqipnise ne ‘Elbasan Arena’.

 


Eran Zahavi Goal 0-1 Albania vs Israel by enjoylivehdi

 

 

Nis loja Shqipni – Izrael ne ‘Elbasan Arena’

 

Ka fillue ndeshja mes Shqipnise dhe Izraelit per kualifikimet e Botnorit ‘Rusia 2018’

Loja po luhet ne stadiumin ‘Elbasan Arena’ nen masa te forta sigurie.

Ndeshja po cilesohet e forte ngase luhet per vendin e trete ne grup, mbasi te dy ekipet kane piket e barabarta.

 

 

Shqipni – Izrael, këto janë formacionet zyrtare (foto)

Kombëtarja shqiptare në ‘Elbasan Arena’ luen me Izraelin, në ndeshjen e vlefshme për Kampionatin Botnor.

Ndeshja fillon prej ores 20:45.

 

Këto janë formacionet zyrtare: 

 

formacionetttttt

 

 

 

 

Shperndaje në: