Shtrëngimi i duerve që i dha fund 6 dekadave anmiqësie

Presidenti i SHBA’ve, Barack Obama, sot hyni në histori mbas takimit me diktatorin kuban Raul Castro në Havana, shkruen BBC.

Të dy udhëheqësit shtrënguen duert në nji ceremoni zyrtare, për Obama’n.

Pritet që Presidenti Obama, grueja e tij Michele, dhe vajzat e tij të bashkohen në darkë prapë me Presidentin aktual kuban, njiherish edhe vllaun e Fidel Castros, Raul Castro.

 

presidenti

Shperndaje në: