Shukri Buja aderon në Nisma (video)

Shukri Buja ka lanë PDK’n për me ju bashkue nji partie të dalun nga PDK’ja, Nismës për Kosovën të Fatmir Limajt.

Aderimi u zyrtarizue në nji konferencë për media të mbajtun pak ma parë.

Buja disa orë ma herët e kishte konfirmue se ka lanë PDK’n për me u ba pjesë e NISMA’s, derisa ka shtue se për detaje të tjera ka me folë në këtë konferencë.

Ai tha se me këtë po synon ndryshime në të mirën e shoqnisë dhe vendit.

Shihni videon e konferencës: