Shukri Buja sot zyrtarizon kalimin te kjo parti

Ish kryetari i Lipjanit, Shukri Buja, sot edhe zyrtarisht ka me kalue te Nisma për Kosovën.

Buja, i cili dha dorëheqje para do dite nga kryetari i PDK në Lipjan, ka me ju bashkue partisë se Fatmir Limajt.

“Sot në ora 14:00, mbahet nji konference për media dhe aty kini me pa pozicionimin tim të ri politik”, ka thanë shkurt Buja.