Simpatizantët e Listës Serbe rrehen mes vete në Leposaviq

Përplasje dhe konfrontime fizike mes simpatizantëve të Listës serbe kanë ndodhë mbramë rreth orës 18:00 në katunfin Vraqevo të komunës së Leposaviqit, bajnë të ditun burime të KosovaPress’it.

Simbas këtyne burimeve, ngjarja ka ndodhë gjatë hapjes së fushatës elektorale të kësaj partie në këtë katund, ndërsa nuk dihet motivi i incidentit.

Ndryshe, ky katund asht shque për qetësi gjatë fushatës elektorale në të kaluemen.

Shperndaje në: