Skandaloze: Ajeti: N’LDK jemi pa vendime pune, keshtu na u hakmorren kryesia, femnat ofendohen!

Murat Ajeti, punetor i LDK’s ka thane se tash se fundi ky subjekt politik, ju ka ule rrogat punetoreve te LDK’s te cilet jane pjese e administrates.

Ai ka thane se punetoret e administrates i kane kthye ne staf civil, dhe permbi 7 viteve ai ka thane se nuk ju pranohet as stazhi i punes.

Simbas tij, atyne qe ju kane ba kerkesen per me i rrite rrogat, ju kane zbrit rrogat dhe ju kane thane me ardh nji dite vetem ne pune dhe me i marre 180 euro ne muej.

Ajeti ka thane se ne LDK, punetoret femna edhe ofendohen tue dha edhe shembuj me vendime ne dore.

Ai ka thane se Ismet Beqiri, i ka thirre nja nga nja punetoret e LDK’s ne zyren e tij ne Kuvend tue ju ba presion per largim nga puna.

Ajeti ka thane se gjendja ne LDK kurr nuk ka qene ma e keqe, tue shtue se ka punetore te cilet punojne qe 23 vite ne kete subjekt dhe tash marrin vetem 180 euro.

Murat Ajeti keto komente i ka ba n’emisionin Rrokum Roll me Fidan Jupollin ne Televizionin Rrokum.

 

 

 

 

 

Shperndaje në: