Socialistët n’Shqipni, homazhe në Varrezat e Deshmorëve të Kombit për 29 Nandor!

Kryeministri Edi Rama, aleati i tij Ilir Meta dhe kabineti qeveritar kanë ba homazhe sot në Varrezat e Deshmorëve të Kombit me rastin e 29 Nandorit, Ditës së Çrimit të Atdheut.

Në homazhe ka marrë pjesë edhe Prefekti i Tiranës, Sadi Vorpsi dhe kryebashkiaku Erion Veliaj.

Sot mbushen 72 vjet nga çlirimi i vendit nga pushtuesit nazi-fashistë.

 

 

 

Shperndaje në: