Sot fillon viti i ri shkollor – Ky asht numri i nxanësve që kanë m’u ulë për herë të parë në bankat shkollore

Nxanësve të shkollave fillore dhe të mesme sot ju përfundon pushimi veror.

Prej sot fillon viti i ri shkollor 2017/2018.

Ministria e arsimit, shkencës dhe teknologjisë e Kosovës ka thanë se i ka ba të gjitha pregaditjet për fillim të mbarë të vitit të ri shkollor.

Ndërsa, janë rreth 28 mijë nxanës që kanë me u ulë për herë të parë në bankat shkollore.

Shperndaje në: