Sot ma freskët, mbramja vjen me shi

Temperatura sot në Kosovë do të jenë të nalta – por gjatë orës 18:00 e ma vonë pritet që të ketë reshje shiu.

Temperatura minimale ishte 16 gradë celsius, kurse ajo maksimale pritet me shkue deri në 28 gradë celsius.
Qytetet ma të nxeta do të jenë Prizreni dhe Gjakova.
Dita e Hanë do të jetë ma e freskët përdallim nga java e kalueme ku temperaturat maksimale shkuen deri në 35 gradë celsius.

Shperndaje në: