Sot mbahet takimi i Grupit të Miqësisë Slloveni-Kosovë

Sot në Kosovë ka me qëndrue Grupi i Miqësisë së Sllovenisë në parlamentin slloven, që ka me u pritë nga deputeti kosovar, Elmi Reçica.

Në njoftim thuhet se, takimi ka me nisë nga ora 10 dhe ka me u mbajtë në Kuvendin e Kosovës.

Në nji njoftim për media, bahet e ditun se me 6 Qershor, Elmi Reçica, ka me pritë në takim, kryetarin e Grupit të Miqësisë Slloveni-Kosovë, në parlamentin slloven, Franc Trcek , i cili ka me u shoqnue nga nji grup i studentëve nga Sllovenia.

Shperndaje në: