Sot mbahet takimi Thaçi-Vucic

Në Bruksesl sot pritet me u mbajtë takimi mes presidentit të Kosoves, HAshim Thaçi, dhe atij te Serbise, Aleksandar Vucic.

Ata kane me u prite nga Përfaqësuesja e Naltë e BE, Federica Mogherini, shkruen Rrokum.TV

Temat kryesore që kanë me u bisedue sot në Bruksel në takimin që pritet të mbahet mes Presidentit Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vucic, kanë të bajnë me implementimin e marrëveshjeve të arrituna ma herët si dhe ka m’u diskutue për t’ardhmen e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.