Sot nis heqja e barrikades mbi Iber në Mitrovicë

Sot në Mitrovicë kanë me fillue punimet për heqjen e barrikadës mbi lumin Ibër dhe revitalizimin e kësaj pune.
Ministrja për Dialog, Edita Tahiri dje gjatë ditës ka njoftue se punimet mbi lumin Ibër do të kryhen nga nji kompani e kontraktueme nga Bashkimi Europian.

Për revitalizimin e urës ishte vendos në Marrëveshjen e Brukselit, e arritun më 25 Gusht të vitit 2015.

Shperndaje në: