Sot nis viti i ri shkollor

Më rastin e fillimit të vitit të ri shkollor 2016/2017, më 5 Shtator 2016 (e Hanë), ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, ka me i vizitue nxanësit në Shkollën Fillore dhe të Mesme të ulët “Meto Bajraktari” në Prishtinë.

Ndërsa, mandej, ministri Bajrami ka me marrë pjesë në përurimin e objektit të ri të shkollës së mesme në Ferizaj, thuhet në njoftimin për media të MASHT’it.

Viti i ri shkollor në Kosovë zakonisht fillon më 1 Shtator, por Ministria e Arsimit e ka shtye atë për 5 Shtator (sot).

Shperndaje në: