Sot zgjedhen kandidatatët presidencial në SHBA

Në New York ka fillue votimi presidencial. Demokratja Hillary Clinton dhe Republikani Donald Trump, po shpresojnë për fitore të mëdhaja në garën për Shtëpinë e Bardhë.

Votimi u hap n’ora 6:00 të mëngjesit dhe ka me u mbyll në 21:00 të mbramjes .

Me të drejtë vote në New York janë regjistrue 5.8 milionë demokratë dhe 2.7 milion republikanë.

Shperndaje në: