Stavileci tregon se kur i zyrtarizon kandidatët e saj për kryetarë komunash PDK’ja

Partia Demokratike e Kosovës asht në fazën finale të përcaktimit të kandidatëve të saj për kryetarë komunash.

Zadhanësi i PDK, Blerand Stavileci, ka thanë për lajmi.net se nesër ose mbasnesër ka me përfundue me përcaktimin e kandidatëve, me të cilët kjo parti ka me garue në zgjedhjet lokale.

“Jemi në fazën ma të ngjeshun dhe përfundimtare të përcaktimeve finale. Nesër ose mbasnesër përfundojmë”, ka deklarue Stavileci.