Sting dhe Jennifer Lopez i knojne n’dasem djalit te oligarkit rus. Kqyreni çka o dasma!

0330-said-gutseriev-khadija-uzhakhovs-wedding-sub-3

Ekonomia ruse asht ne recesion shkaku i sanksioneve qe ja ka vnu Perendimi. Tre milion njerez kane ra n’varfni vitin e shkuem.

Por oligarkut Mikhail Gutseriev nuk ja ndin per kete varfni, dhe shpenzon me miliona dollare me martue djalin e vet ne Moske, me kangetare botnore si Sting, Jennifer Lopez dhe Enrique Igleasias.

sting - said

0330-said-gutseriev-khadija-uzhakhovs-wedding-launch-3

Gutseriev, simbas Forbes asht i rande $6.2miliard pasuni, qe kryesisht vjen prej nafte.

Said_Gutseriev_nusja3

 

 

 

 

 

 

 

Ai i ka ftue me i knue ne darsme djalit te tij 28-vjeç Said, i edukuem n’Oxford, me çiken e re 19-vjeç Khadija Uzhakhova, qe studion per dentiste, me prejardhje nga Ingushetia, prej nga asht edhe miliarderi Gutseriev.

J-Lo ka performue bashke me nji grup te vallzuesve, e cila gjate performimit thote se puna ma e zorshme sonte ka qene me ja shqiptue sakte emnin nuses.

Per keso performansa, J-Lo i lype deri ne 1,5 milion dollare.

Sting, Igleasias, artistja franceze Patricia Kaas dhe kangtarja ruse Alla Pugachyova, ishin artistat qe performuen ate nate ne dasem, per shuma te hatashme.

nusja2

Te ftuem ishin 600 dasmore, tue perfshi edhe presidentin e Ingushetias, Yunus-Bek Yevkurov, ne restoranin Safisa, ku veç dekorimi me lule ka kushtue 200 mije dollare.

nusja

Nusja ishte e teleiste me dijamanta dhe e ka pase veshun fustanin e nusnise qe ka kushtue 1 milion dollare.

Shperndaje në: