Sulm me gaz lotsjellës në Aeroportin e Frankfurt’it

Nji sulm me gaz lotsjellës ka ndodhe mesditën e sotme në aeroportin e Frankfurtit, Gjermani.

Shumë njerëz mësohet se kanë mbetë të plagosun nga gazi.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërri shumë forca policie, të cilët të armatosun kanë nise zbrazjen e aeroportit dhe kontrollin.

Shperndaje në: