Sulm në Bagdad, 79 të vramë

Të paktën 79 persona janë vra dhe ma shumë se 131 janë plagosë në nji shpërthim që besohet se e kreu grupi terrorist islamik ISIS.

Nji kerr bombë shpërtheu pranë nji restoranti në nji qendër tregtare në zonën e qarkut qendror të Karrada.

Rruga ishte e nxanë me blemësit mbas perendimit të diellit në muejin e Ramazanit.

Shperndaje në: