Sulmet n’Aleppo nuk ndalen, pamvarësisht Marrëveshjes për Paqe

Vetëm disa orë mbas nënshkrimit të marrëveshjës për armëpushim në mës të SHBAve dhe Rusisë për Sirinë, luftimet e dhunshme kanë vazhdue prapë në jug të Alepos, simbas ushtrisë dhe rebelëve.
Ushtria siriane i ka sulmue zonat që kontrollohen nga rebelët në Alepo, tue ba përpjekje në maksimum për me marrë nën kontroll të gjitha territoret para se armëpushimi i ri mbarëkombëtar të futet në fuqi këtë të Hanë.
Ndërkohë, kryengritësit kanë thanë se janë tue planifikue nji kundër ofensivë.

Shperndaje në: