Sulmi në Barcelonë, shqiptarja xhiron ndalimin e të dyshuemit (video)

Nji shqiptare, punetore e nji dyqani në vendngjarje ka xhirue dhe dëshmue krejt ngjarjen, madje dhe momentin e arrestimit të të dyshuemit mbas sulmit terrorist dje në Spanjë.

Dëshmitarja që e ka xhirue këtë video, shkruen TCH dhe shume turistë të tjerë kanë dhanë dëshminë e tyne në polici.