Sulmi në metron e Londrës, arrestohet i dyshuemi i dytë

Nji tjetër i dyshuem asht arrestue nga detektivët britanikë që po hetojnë sulmin terrorist në metron e Londrës,

Simbas policisë metropolitane, 21-vjeçari u arrestue në Hounslow, mëngjesin e të Shtunës,

Ai u dërgue në nji stacion policor në jug të Londrës dhe po mbahet në paraburgim

ISIS pa asnji dyshim mori përgjegjësinë e sulmit terrorist në metron e Londrës, ku mbetën të plagosun 29 persona. Kjo, simbas nji deklarate të transmetueme nga agjencia propagandas të Shtetit Islamik, “Amaq”.

Shperndaje në: