Sulmohen me thikë tre policë në Belgjikë

Dy policë janë therrë me thikë në Bruksel në nji incident të mundshëm terrorist, thonë prokurorët belge.

Nji oficer u godit me thikë në qafë dhe nji tjetër në bark, ndërsa oficeri i tretë që mbërriti në vendngjarje pësoi tue thy hundën, shkruen BBC, transmeton Rrokum.TV

Sulmuesi u qëllue në kambë dhe asht largue me ambulancë.

Ky sulm vjen vetëm disa orë mbasi dy stacione të mëdha të trenave në kryeqytetin belg u evakuuen mbas nji alarmi për bombë. /Rrokum.TV

thika_1475679593-1664451

Shperndaje në: