Sulmohen policët në Merdare

Policia e Kosovës ka arrestue dje dy të dyshuem në Merdare të Podujevës, mbasi që të njajtit nuk i kanë respektue urdhnat e zyrtarëve policorë dhe i kanë sulmue ata fizikisht.

Si pasojë, njani prej tyne pëson lëndime trupore dhe i njajti ka pranue tretman mjekësor.

Me vendim te prokurorit, të dyshuemit dërgohen në mbajtje.

Shperndaje në: