Sulmohet fizikisht anëtari i Nismës

Mbramë rreth orës 00:00 në Skënderaj raportohet të jetë sulmue fizikisht Beqir Veliu, bartësi i listës së kandidatëve të Nismës për asamble nga kjo komunë.

Mësohet se kandidati i Nismës ka lëndime në krye dhe se i asht dashtë ndihma mjekësore, raporton Indeksonline.

Për këtë rast asht njoftue edhe Policia e Kosovës.