Sulmuesi në Munich kishte lidhje të dukshme me vrasësin norvegjez Anders Breivik

Sulmuesi i armatosun i cili vrau 10 persona në Munich ishte i fiksuem mbas të shtënave me armë në masë dhe kishte lidhje të qarta me vrasësin masiv norvegjez Anders Behring Breivik, njofton policia gjermane.

Policia e ka kontrollue dhomën e vrasësit 18 vjeçar dhe thotë se ka gjete materiale të shkrueme rreth sulmeve masive, njofton BBC.

 

breivik

 

 

Shperndaje në: