Surroi: Flamuri i Kosoves asht veç nji peshkir!

surroi me flamurin shqiptar

Veton Surroi citohet ne nji analize te nji personi qe quhet Aidan Hehir, tue thane se “flamuri i Kosoves lirisht ka mujt me qene nji peshkir ne hotelet e Turqise”.

Ne shkrimin me titull How the West Built a Failed State in Kosovo (Qysh e ndertoi Perendimi nji shtet te deshtuem si Kosova), Surroi flet me pezhorativitet edhe tallet me flamurin e Kosoves, tue thane se nuk e ka asnji kriter estetik dhe s’asht ma shume se nji peshkir.

 

Shperndaje në: