Tahiri: Sjam njeri i bllokadave, a ka me votue Haradinajt!

Deputeti i AKR’s, Labinot Tahiri ka thanë se nuk asht person bllokues dhe nuk e ka përjashtue mundësinë e votimit të Haradinajt.

Ai ka thanë se Kosova ka nevojë për liberalizim vizash dhe zhbllokim të proceseve.

“Unë nuk kam hy në politik për me i bllokue gjanat, jam person që baj politikë pa inati, vendi asht në bllokad dhe mundet me vazhdue me bllokadë. Kam presion miqësor, për arsye se jam taku shumë herë me Ramush Haradinajn. Lideri im më ka dhanë sugjerime, por unë shoh në diapazon ma të gjanë”, ka thënë Tahiri.