Të dhanat e fundit nga sulmi në bazën ajrore të Forcave Ajrore në SHBA

Dy persona mbetën të vramë nga sulmi me armë në bazën e Forcës Ajrore në SHBA dhe dhetra tjerë u plagosën.

Ngjarja ka ndodhe në bazën e Forcave Ajrore në San Antonio, në Teksas.

Ende nuk dihet identiteti i sulmuesit, por simbas policisë, njani nga të vramët asht vet sulmuesi.

FBI dhe ushtria kishte arritë ne vendin e ngjarjes menjiherë mbas të shtanave, por zyrtarët thonë se sulmi i armatosun tashma ka përfundue.

 

Shperndaje në: