T’Ejten Kryeministri pret përfaqësuesen e BE’s. A vjen me lajme të mira për vizat?

Kryeministri Isa Mustafa ka me prit të Ejten përfaqësuesen e naltë të BE’s për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, Federica Mogherinin.

Në njoftimin e Kryeministrisë thuhet se në takim ka me u diskutue për proceset eurouintegruese.

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, pret t?ë enjten në Prishtinë Përfaqësuesen e Lartë të BE-së për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, Zëvendëspresidente e Komisionit Evropian, Federica Mogherini. Gjatë takimit, kryeministri Mustafa dhe zonja Mogherini do të diskutojnë për proceset eurointegruese të Kosovës dhe do t’iu adresohen qytetarëve të Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftimin e Kryeministrisë.

Shperndaje në: