Të paktën 60 të vramë nga nji sulm vetvrasës në Pakistan (Foto me pamje të randa)

Nji sulm vetvrasës me bombë shpërtheu të Hanë në dhomat e urgjencës në nji spital në Quetta, Pakistani Perendimor, ku ka lanë të paktën 60 të vdekun dhe 120 të plagosun, njoftoi BBC.

Avokatët dhe gazetarët ishin mbledhë në Spitalin Civil Quetta për t’u solidarizue me humbjen e Bilal Anwar Kasi, kryetari i Odës së Avokatëve të Baluchistan, i cili u vra, transmeton Rrokum.TV.

Deri tash, askush nuk ka marrë përgjegjësinë për sulmin.

pakistan

pak 4 pak 5 pakistan 2

pak 3