Të shtana në Moskë, vrahet nji polic dhe plagosen disa të tjerë

Disa të shtana kanë shpërthye ditën e sotme në Moskë tuë vra të paktën nji person dhe plagosë disa të tjerë.

“RT”raporton se mbas disa të shtanave që ndodhën në Moskë, u vra nji pjesëtar i policisë.

Të shtanat ndodhën në afërsi të stacionit policor në Moskë.

Mediat ruse shkruejnë se ende nuk asht kapë personi i armatosun.

Raportohet edhe për disa persona të tjerë të plagosun.

CqDKdZWXYAAKpVV

Shperndaje në: