Të shtana në Turqi: Sulmohet Intelegjenca turke, mbyllen urat e Bosforit

Mediat turke raportojnë për të shtana me armë zjarri në kryeqytet, Ankara.

Mësohet se nji helikopter ushtarak ka hapê zjarr në Ankara, pranë selisë së Organizatës Kombëtare të Inteligjencës turke.

Mbi qiellin e kryeqytetit turk, Ankara, janë pa të fluturonin avionë dhe helikopterë.

Mësohet gjithashtu se autoritetet kanë mbyllë dy urat e Bosforit në Stamboll, e cila patrullohet nga avionë dhe helikopterë.

238462

238465_2

238464

Shperndaje në: