Tërmet në Durrës, alarmohen banorët

Nji tërmet me magnitudë 4 ballë e shkallës Rihter asht regjistrue sot në Durrës. Epiqendra e tërmetit ishte deti Adriatik.

 

Mësohet se banorët e Durrësit janë alarmue nga lëkundjet dhe kanë dalë nga banesat tue qëndruar për disa minuta jashtë. Ata thanë se tërmeti ishte i fortë.

 

Bahet e ditun se epiqendra e tërmetit asht regjistrue 7 km larg Durrësit, por nuk ka ende informacione për dame të mundshme materiale. /indeksonline

Shperndaje në: