Tërmet në Maqedoni dhe Shqipni

Sot pak mbas orës 2, nji tërmet ka dridh Maqedoninë dhe Shqipninë.

Simbas Agjencia Botnore Seizmologjike, tërmeti me fuqi 3.6 shkallë të Rihterit ka qenë me epiqendër në jug të Maqedonisë, afër Resnjës dhe në Shqipni.

Nuk raportohet për dame eventuale.

Shperndaje në: