Tërmet në Romë dhe në Italinë qendrore, dyshohet për të vdekun e të zhdukun

Nji termet 6.1 balle ka godite kryeqytetin italian sot ne oret e para te mengjesit.

Termeti ka godite Romen ne oren 3:30 dhe u ndje edhe ne pjesen ma te madhe te Italise Qendrore sidomos ne Lazio, transmeton Rrokum.TV.

Nuk raportohet per viktima zyrtarisht deri tash, por imazhet e para kallxojne per damtime te disa banesave, megjithese dyshohet per dy te vdekun, te cilet kane mbete nen rrenojat e nji shtepie ne zonen Arquata.

Kryetari i Amatrice, zones ma te prekun nga ky termet, ka kallxue per televizionin shtetnor te Italise se shume ndertesa jane rrenue tanesisht dhe se ‘qyteti nuk egziston ma’.

italy

1472012375_3 1472012396_4