Tërmeti godet Taiwan, s’raportohet për dame!

Nji tërmet me magnitudë 6.1 tronditi nji pjesë të Taiwan’it këtë mëngjes, tue perfshi këtu edhe kryeqytetin Taipei.

Banorët dhe zyrtarët thonë se tërmeti asht ndje shumë, mirëpo ende nuk asht raportu nëse ka dame apo të lënduem.

Shërbimet Gjeologjike në SHBA, kanë regjistrue tërmetin me rreth 110 km në verilindje të Tapei, ku fillimisht magnituda ishte 6.4.

Shperndaje në: