Tërmeti i fuqishëm në Meksikë, numri i të vdekunve shkon në 248 (foto/video)

248 persona raportohen të vdekun, si pasojë e tërmetit që goditi dje Meksikën, ndërsa numri i tyne pritet të rritet edhe ma shumë, shkruen The Guardian.

Gjithashtu, mbi 40 ndërtesa janë shembë në kryeqytet, Mexico City, dhe grupet e pshtimit po punojnë intensivisht me i nxjerrë njerëzit e bllokuem nga mbetjet.

Raportohet se shumica e viktimave janë nga Morelo, Puebla dhe Mexico City./Rrokum.TV

Shperndaje në: