Thaçi e uron kështu Edi Ramën (foto)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka urue Kryeministrin e Shqipnisë, Edi Rama, për fitoren në zgjedhjet e së Diellës në Shqipni.

“Sot urova Kryetarin e Partisë Socialiste të Shqipnisë dhe mikun tim, Edi Ramën, për fitoren në zgjedhjet e 25 Qershorit”,  ka shkruE Thaçi në Facebook.

 

Postimi i Thaçit në Facebook

 

Sot urova Kryetarin e Partisë Socialiste të Shqipërisë dhe mikun tim, Edi Ramën, për fitoren në zgjedhjet e 25 qershorit.

Përtej garës partiake, mbarëvajtja e zgjedhjeve të lira dhe demokratike ishte një fitore për Shqipërinë dhe qytetarët e saj.

Prandaj, uroj të gjitha institucionet shtetërore të Shqipërisë për suksesin e arritur dhe jam i sigurt se bashkëpunimi vëllazëror dhe institucional me Shqipërinë do të intensifikohet edhe më shumë. HTH

Image may contain: 2 people, people smiling, people standing