Thaçi: Kallxoni pjekuni n’debat

Hashim Thaci ne fjalimin e tij ne debatin per Demarkacionin ka ba thirrje per nji debat konstruktiv.

Ai ka thane se nuk asht ne pyetje vec debati per kufinin me Malin e Zi, por pjekunia e Kosoves dhe te qenunit te ndergjegjshem para aleateve nderkombetare, raporton Rrokum.TV.

Thaci ka thane qe Kosoven e presin sfida te shumta per fuqizimin e shtetesise se Kosoves.

Presidenti Thaci ka thane ne fjalimin e tij se marrin per baze hartat simbas percaktimit qe ka ba NATO e jo ekspertet jugosllave.

Shperndaje në: